Разлика помеѓу преработките на „Македонија на Летните олимписки игри 2004“

Ситно
(Нова страница)
 
(Ситно)
[[Податотека:olympic flag.svg|десно|100п]]
'''[[Македонија]]'''<ref>Officially under the provisional appellation "former Yugoslav Republic of Macedonia", short "FYR Macedonia"</ref> учествуваше на '''[[Летни олимписки игри - 20002004|Летните олимписки игри - 20002004]]''' во [[СиднејАтина]].
 
На овие Олимписки игри, Македонија ја претставуваа 10 спортисти (7 во машка и 3 во женска конкуренција), кои настапија во 5 спортови: