Разлика помеѓу преработките на „Температура на самозапалување“

с
Бот менува: Category -> Категорија
с (Бот менува: Category -> Категорија)
* [http://www.fire.nist.gov/bfrlpubs/fire03/art015.html Analysis of Effective Thermal Properties of Thermally Thick Materials].
 
[[CategoryКатегорија:Хемија]]
 
[[ar:درجة حرارة الاشتعال الذاتي]]
941.847

уредувања