Разлика помеѓу преработките на „Денис Мењшов“

Одземени 5 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
|улога = возач
|вид на возач = сестран
|аматерски клубови = 2000-
|професионални клубови = 2000-2004 [[Банесто]]<br> 2005- [[Рабобанк]]
|значајни победи = [[Податотека:Jersey gold.svg|20px]] Трка околу Шпанија (2005, 2007), 4 етапи<br>[[Податотека:Jersey pink.svg|20px]] Трка околу Италија (2009), 2 етапи<br>Трка околу Франција, 1 етапа