Разлика помеѓу преработките на „Александар Бујнов“

Додадени 100 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
(+бг)
с
[[Категорија:Бугарски револуционери|Бујнов,Александар]]
 
[[Категорија:Родени во 1879]]
[[Категорија:Починати во 1924]]
[[bg:Александър Буйнов]]