Разлика помеѓу преработките на „9 декември (починале)“

с
Бот: background-color: white --> transparent
с (Нова страница: {| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:white}};" |valign="top" align="right"|[[...)
 
с (Бот: background-color: white --> transparent)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:whitetransparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1910]] 
|[[Лаза Костиќ]], српски [[писател]] и [[преведувач]], [[родоначалник]] на српската авангардна [[лирика]].
941.847

уредувања