Договор од Раштат (1714): Разлика помеѓу преработките

с
Бот менува: cite book -> цитирана книга
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(кат)
с (Бот менува: cite book -> цитирана книга)
 
== Референци ==
* {{citeцитирана bookкнига|author=[[R.R. Palmer]], Joel Colton, Lloyd Kramer|authorlink=|year=2002|title=A History of the Modern World|
chapter=|editor=|others=|pages=|publisher=|isbn=0-07-250280-0|url=}}
[[Категорија:Историја на Франција]]
941.847

уредувања