Разлика помеѓу преработките на „Нганасански јазик“

Додадени 24 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: eo:Nganasana lingvo
(nova)
 
с (Бот Додава: eo:Nganasana lingvo)
[[Категорија:Уралски јазици]]
 
[[br:Nganaseg]]
[[bg:Нганасански език]]
[[br:Nganaseg]]
[[de:Nganasanische Sprache]]
[[en:Nganasan language]]
[[eo:Nganasana lingvo]]
[[fi:Nganasanin kieli]]
[[gv:Nganasanish]]
[[it:Lingua nganasan]]
[[hu:Nganaszan nyelv]]
[[it:Lingua nganasan]]
[[nl:Nganasaans]]
[[no:Nganasansk]]
[[nn:Nganasansk språk]]
[[no:Nganasansk]]
[[ru:Нганасанский язык]]
[[se:Nganasagiella]]
[[fi:Nganasanin kieli]]
[[sv:Nganasaniska]]
109.264

уредувања