Шахот во 1941 година: Разлика помеѓу преработките

Додадени 179 бајти ,  пред 13 години
Пополнување
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Пополнување)
(Пополнување)
== Настани ==
== Родени ==
 
*[[3 мај]] - [[Нона Гаприндашвили]], грузиска шахистка, велемајстор, поранешна светска првенка (1962-1978)
 
== Полинале ==