Шахот во 1930 година: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 13 години
Мала промена
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Нова страница)
 
(Мала промена)
== Настани ==
 
*[[13 јули|13]]-[[27 јули]] - во [[Хамбург]], [[Германија]] е одржана [[Шаховска олимпијада 19271930|третата шаховска олимпијада]] организирана од [[ФИДЕ]].
 
[[Категорија:1930 во шахот]]