Разлика помеѓу преработките на „Свети Агатангел Битолски“

внимание
(+)
 
(внимание)
{{внимание}}
Податоци за '''Свети Агатангел Битолски''' има многу малку, а оние кои ги има ги наоѓаме на [[кивот]]от со неговите свети [[мошти]]. Во овој натпис читаме:
 
97

уредувања