Мусака: Разлика помеѓу преработките

Додадени 146 бајти ,  пред 15 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
'''Мусака''' е традиционално [[македонска кујна|македонско јадење]] со [[Турска кујна|турско]] потекло.
 
{{Македонска кујна-никулец}}
 
[[Категорија:Македонска кујна]]