Скриени страсти: Разлика помеѓу преработките

Додадени 954 бајти ,  пред 4 месеци
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Рачно отповикување Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Нема опис на уредувањето
 
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија за телевизија
| show_name = Скриени страсти
| image =
| caption =
|num_episodes show_name_2 = 188
|genre = [[драма]], [[теленовела]]
|creator genre = [[Хулиодрама]], Хименез[[теленовела]]
|imdb_id format = 0387763
|starring = [[Дана Гарсија]]<br /> [[Марио Симаро]]<br /> [[Мајкл Браун]] <br /> [[Паола Реј]]<br /> [[Хуан Алфонсо Баптиста]]<br /> [[Наташа Клаус]]
|opentheme creator = "Fiera[[Хулио Inqueta"Хименез]]
|country developer = [[Колумбија]] [[САД]]{{plainlist|
* [[Телемундо]]
|language = [[шпански]]
* RTI Producciones
|num_episodes = 188
}}
|runtime = [[45 минути]]
|network writer = [[Телемундо]] [[РТИ= Колумбија]]
|website director = http://antena3.com/pasiongavilanes/
| creative_director =
|imdb_id = 0387763
| presenter =
| starring = {{plainlist|
* [[Дана Гарсија]]
* [[Марио Симаро]]
* [[Мајкл Браун]]
* [[Паола Реј]]
* [[Хуан Алфонсо Баптиста]]
* [[Наташа Клаус]]
}}
| judges =
| voices =
| narrated =
| theme_music_composer = Хектор Кардона Џуниор
| opentheme = "Fiera Inqueta"
| endtheme =
| composer =
| country = [[Колумбија]]
| language = [[шпански]]
| num_seasons = 1
| num_episodes = 188
| executive_producer =
| producer =
| editor =
| location = Бојака, Колумбија
| cinematography =
| camera =
| runtime = [[45 минути]]
| company =
| distributor =
| channel = Каракол ТВ
| picture_format = Повеќекратна камера
| audio_format = Стереофоничен звук
| first_aired = {{Start date|2003|10|21|df=y}}
| last_aired = присутни
| status =
| preceded_by =
| followed_by =
| related =
| website =
| production_website =
}}
'''Скриени страсти''' ({{lang-es|Pasión de Gavilanes}}) — светска популарна [[теленовела]] од престижната [[америка]]нска продукција [[Телемундо]] со соработка со колумбијската тв куќа [[РТИ Колумбија]]. Серијата го освои целиот свет со едночасовни 188 епизоди. На меѓународниот пазар исто така излезе и [[ЦД]] со [[музика]] од серијата, како и [[ДВД]] Издание со сите епизоди. Кај нас оваа теленовела имаше огромен успех, и се емитуваше на [[А1 телевизија]].
Анонимен корисник