Џоди Фостер: Разлика помеѓу преработките

Одземени 3 бајти ,  пред 7 месеци
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
Нема опис на уредувањето
}}
 
'''Алиша „Џоди“ Кристијан Фостер''' ({{lang-en|Alicia „Jodie“ Christian Foster}}); (родена {{роден на|19|ноември|1962}}) е [[САД|американска]] [[глумица]], [[режисер]] и продуцент.<ref>{{Наведена мрежна страница |url=https://www.britannica.com/biography/Jodie-Foster/ |title=Jodie Foster |accessdate=2021-02-04 |archive-date=2021-02-02 |archive-url=https://web.archive.org/web/20210202070335/https://www.britannica.com/biography/Jodie-Foster |url-status=dead }}</ref><ref>[https://www.imdb.com/name/nm0000149/bio/2009-review-art-laura-cumming/ Jodie Foster
Biography]{{Мртва_врска|date=August 2021 |bot=InternetArchiveBot |fix-attempted=yes }}</ref>.