Армија на Македонија: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
|caption2=
|founded= 1992
|current_form=1992
|minister=[[Радмила Шеќеринска]]
|branches=
{{nowrap|[[File:Logo of mk JOC.jpg|30px|Лого на Здружената оперативна команда]] Здружена оперативна команда}}
|headquarters=[[Скопје]]
<!-- Leadership -->