Бено Русо: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 4 месеци
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
'''Бено Русо''' ({{Роденроден во|Битола}}, {{Роденроден на|20|јануари|1920}} – {{Починалпочинал во|Скопје}}, {{Починал вона|18|јули|2006}}) — македонски Евреин, првоборец, учесник во македонската народноослободителна борба, генерал на Југословенската народна армија по Втората светска војна.
 
== Наводи ==