Разлика помеѓу преработките на „Изгубениот хоризонт“

ситна поправка
(ситна поправка)
 
[[Категорија:Американски филмови]]
[[Категорија:Филмови на Columbia Pictures]]
[[Категорија:Црно-бели филмови]]
[[Категорија:Филмови на англиски јазик]]