Разлика помеѓу преработките на „Монери“

Додадени 2 бајти ,  пред 12 години
Тие со сигурност не се еукариоти
(+)
(Тие со сигурност не се еукариоти)
'''Монери''' претставуваат едноклеточни организми без [[јадро]] во [[клетка]]та какви што се бактериите. Тие се еукариотнипрокариотни организми.
{{Био-никулец}}