Разлика помеѓу преработките на „Изумрен вид“

Додадени 80 бајти ,  пред 11 година
+
(дополнување)
 
(+)
'''Изумрен [[вид]]''' претставува вид што не постои повеќе меѓу живите примероци на Земјата[[Земја]]та.
{{Био-никулец}}
[[Категорија:Биологија]]