Разлика помеѓу преработките на „Минхенбернсдорф (општинска заедница)“

Одбиена последната промена (од Lili Arsova) и ја поврати преработката 4400683 на Bjankuloski06
(#WPWPMK #WPWP)
(Одбиена последната промена (од Lili Arsova) и ја поврати преработката 4400683 на Bjankuloski06)
Ознака: Рачно отповикување
[[Податотека:Germany adm location map.svg|алт=Германија административна мапа за локација|мини|Германија административна мапа за локација ]]
'''Минхенбернсдорф''' ({{lang-de|Münchenbernsdorf}}) — [[општинска заедница]] во округот [[Грајц (округ)|Грајц]], во [[Тирингија]], [[Германија]]. Седиштето на општинската заедница е во градот Минхенбернсдорф.