Како овие лекари се сакаат еден со друг!: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадено преведувајќи ја страницата „How These Doctors Love One Another!“)
 
Нема опис на уредувањето
{Закосеннаслов}}
<span></span>
{{Infobox play
{{DISPLAYTITLE:| name = How These Doctors Love One Another!}}
 
| слика =George Bernard Shaw 1934-12-06.jpg
'''''Како овие доктори се сакаат еден со друг!''''' - кратка кратка претстава напишана во 1931 година од [[Џорџ Бернард Шо|Џорџ Бернард Шо,]] која сатиризира спор меѓу двајца лекари за употребата на антисептици во [[Хирургија|хирургијата]]. Шо во своите дела редовно ја напаѓал конвенционалната медицина.
|image_size =
| caption =
| автор = [[Џорџ Бернард Шо]]
| жанр = [[сатира]]
| место_и_време =
| тематика = Еминентни лекари се расправаат околу антисептици
| премиера_датум = ненастапена
| премиера_место =
| изв_јаз = англиски
}}
'''''Како овие доктори се сакаат еден со друг!''''' -(изворно: ''How These Doctors Love One Another!'') ― кратка кратка претстава напишана во 1931 година од [[Џорџ Бернард Шо|Џорџ Бернард Шо,]] која сатиризира спор меѓу двајца лекари за употребата на антисептици во [[Хирургија|хирургијата]]. Шо во своите дела редовно ја напаѓал конвенционалната медицина.
 
== Содржина ==
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
 
== Надворешни врски ==