Разлика помеѓу преработките на „Список на ѕвезди во соѕвездието Скорпија“

с
нема опис на уредувањето
с
| [[1 Скорпија|1 Sco]] || b || 1 || || 141637 || 77635 || {{RA|15|50|58.75}} || {{DEC|−25|45|04.4}} || 4.63 || −1.39 || 522 || B1.5Vn ||
|-
| [[Зета1 Скорпија|ζ<sup>1</sup> Sco]] || ζ<sup>1</sup> || || || 152236 || 82671 || {{RA|16|53|59.73}} || {{DEC|−42|21|43.3}} || 4.70 || −8.5 || 2,600 || B1Iae || style="text-align:left;" | inво [[NGC 6231]]; [[сјајна сина променлива ѕвезда|сјајна сина променлива]], {{променлива ѕвезда|4,66|4,86}}
|-
| [[Кси Скорпија|ξ Sco A]] || ξ || || || 144070 || || {{RA|16|04|22.10}} || {{DEC|−11|22|23.0}} || 4.77 || || 92 || || 51 Lib; шесткратна ѕвезда