UTC+05:40: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
UTC+05:40 понекогаш било користено како делумно именување за непалското време, кое до 1920 година се засновало на [[Катманду|катмандовото]] средно време, кое е на 85°19'И или UTC+05:41:16.
 
Од 1986 година (2043 година според [[викрамскаВикрамска ера|викрамската ера]], користена во [[Непал]]) непалското време е UTC+05:45.
{{Часовни појаси}}
[[Категорија:Часовни појаси]]