Разлика помеѓу преработките на „Френк Капра“

Додадени 112 бајти ,  пред 10 месеци
с
* „[[Платинестата русокоса (филм)|Платинестата русокоса]]“ (1931)
* „[[Забрането (филм од 1932)|Забрането]]“ (1932)
* „[[Американско лудило (филм од 1932)|Американско лудило]]“ (1932)
* „[[Горкиот чај на генералот Јен (филм)|Горкиот чај на генералот Јен]]“ (1933)
* „[[Животот е прекрасен (филм од 1946)|Животот е прекрасен]]“ (1946)