Разлика помеѓу преработките на „Данил Глебов“

Одземени 35 бајти ,  пред 2 месеци
нема опис на уредувањето
(Создадено преведувајќи ја страницата „Danil Glebov“)
 
'''Данил Александрович Глебов''' ( {{Lang-ru|Данил Александрович Глебов}} ; роден на 3 ноември 1999 година) е [[Русија|руски]] [[Фудбал|фудбалер]] . Тој игра како [[Среден ред (фудбал)|централен играч]] за врска во [[ФК Ростов]] .
 
'''Данил Александрович Глебов''' ( {{Lang-ru|Данил Александрович Глебов}} ; роден на 3 ноември 1999 година) е [[Русија|руски]] [[Фудбал|фудбалер]] . Тој игра како [[Среден ред (фудбал)|централен играч]] за врска во [[ФК Ростов]] .
 
== Клупска кариера ==
На 13 јануари 2019 година, тој потпишал со [[ФК Ростов]] . <ref>{{Наведена мрежна страница|url=http://www.fc-rostov.ru/press/news/12193|title=Данил Глебов — игрок "Ростова"|date=13 January 2019|publisher=[[FC Rostov]]|language=Russian|trans-title=Danil Glebov is a Rostov player}}</ref>
 
== Наводи ==
== Користена литература ==
{{Наводи}}
 
{{Биог-никулец}}
*
[[Категорија:Фудбалери на ФК Ростов]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Анжи Махачкала]]