Гордонска брана: Разлика помеѓу преработките

с
ситна промена
(Нова статија)
 
с (ситна промена)
Со изградбата на браната е создадено и езерото [[Гордон (езеро)|Гордон]].
 
Страничните скалишта се користат за двонеделен контролен преглед на браната.
 
==Видете исто така==
* [http://www.hydro.com.au/home/Tourism+and+Recreation/Gordon+Catchment/Gordon+Power+Development.htm Хидро Тасманија - Изградбата на хидроакумулацијата на реката Гордон] {{en}}
 
[[Категорија:Згради и грабиградби во Тасманија]]
[[Категорија:Брани во Австралија]]