Љубка Рондова: Разлика помеѓу преработките

Одбиена последната промена (од 83.143.144.181) и ја поврати преработката 4357486 на Ehrlich91
Нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена (од 83.143.144.181) и ја поврати преработката 4357486 на Ehrlich91)
Ознака: Рачно отповикување
починал-место= [[Софија]], [[Бугарија]] |
}}
'''Љубка Рондова''' ({{lang-bg|Любка Рондова}}) е пејачка на македонски народни песни од [[Бугарија]].
 
== Животопис ==