Кинешма: Разлика помеѓу преработките

Додаден 41 бајт ,  пред 1 година
#1Lib1Ref #1Lib1RefCEE
[проверена преработка][проверена преработка]
(#WPWPMK #WPWP)
(#1Lib1Ref #1Lib1RefCEE)
[[Податотека:Kineshma.jpg|мини|Кинешма пред Руската револуција]]
'''Кинешма''' ({{lang-ru|Кинешма}}) — град во [[Ивановска област|Ивановската област]], [[Русија]]. Има население од {{ru-census2010|88,164|}},
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
 
'''Кинешма''' ({{lang-ru|Кинешма}}) — град во [[Ивановска област|Ивановската област]], [[Русија]].
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Градови во Ивановска област}}