Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Дебарска школа“

с
нема опис на уредувањето
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Категорија:Македонска резба на Категорија:Дебарска школа без да остави пренасочување: (преку Категориски мајстор))
с
{{Катпов}}
 
[[Категорија:Уметнички правци]]
[[Категорија:Македонска култура]]
[[Категорија:Македонска уметност]]
[[Категорија:Македонска архитектура]]
[[Категорија:Општина Маврово и Ростуше]]
[[Категорија:Општина Дебар]]
[[Категорија:Мијаци]]