UTC+05:40: Разлика помеѓу преработките

Додадени 32 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадено преведувајќи ја страницата „UTC+05:40“)
 
Нема опис на уредувањето
 
Од 1986 година (2043 година според [[Викрам самват|бикрамската ера]], користена во [[Непал]]) непалското време е UTC+05:45.
{{Часовни појаси}}
[[Категорија:Часовни појаси]]