Разговор со корисник:Kiril Simeonovski: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Здраво, сакам да прашам дали досега македонска Википедија има организирано уредувања на тема Азија, кои би можеле да ги приложите во статијата за натпреварот во ноември, за да имаме почетни статии кои би ги подобриле, а и би создале нови кои таму се означени како црвени врски. Поздрав[[Special:Contributions/77.29.29.24|77.29.29.24]] <small>([[User talk:77.29.29.24|разговор]])</small> 13:02, 18 октомври 2020 (CEST)
:Здраво. Досега немаме учествувано во меѓународната иницијатива за уредување на теми поврзани со Азија. Темата е доста обемна и може да се уредува буквално било што во врска со овој континент, такс што мислам дека нема потреба од составување со список на предложени статии. Поздрав.--[[User:Kiril Simeonovski|Kiril Simeonovski]] <small>([[User talk:Kiril Simeonovski|разговор]])</small> 13:20, 18 октомври 2020 (CEST)
 
 
== предлог за уредување ==
Здраво, сакам да ви предложам да организирате уредувачки ден/викенд на тема [[Детски избор за песна на Евровизија]] бидејќи недостасуваат статии по години или истите не се апдејтирани. Оваа Евровизија е закажана за 29 ноември, па така доколку немате предлози за тој ден, може да организирате на оваа тема. Поздрав
Анонимен корисник