Разлика помеѓу преработките на „Народноослободителна борба во Вардарска Македонија“

Откажано уредувањето 4331971 на уредникот 213.112.68.225 (разговор)
(Откажано уредувањето 4331971 на уредникот 213.112.68.225 (разговор))
Ознака: Отповикај
[[File:Flag of North Macedonia (1944–1946).svg|22px|border|People's Liberation Army of Macedonia]] [[Народноослободителна Војска на Македонија]] <br>[[Народно Ослободителен Фронт]] <br> [[Југословенска народна армија|Народно-ослободителна војска на Југославија]]
----
[[Бугарија]] (од септември 1944)
 
|combatant2 = '''[[Сили на Оската|Троен пакт]]:'''<br>
3.654

уредувања