Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Паганизам“

нема опис на уредувањето
(Додавка на уште една одредница)
 
 
|group3 = [[Народни верувања]]
|list3 = [[Традиционални африкански религии|Африканска митологија]]{{·}} [[Афро-американска религија]]{{·}} [[Евроазиски шаманизам]]{{·}} [[Индијански верувања]]{{·}} [[Религиите на Пацификот]]
 
|group4 = [[Мит и ритуал]]
5.401

уредување