Разлика помеѓу преработките на „Разговор:Аканска митологија“

с
BlueEagle1 ја премести страницата Разговор:Акан митологија на Разговор:Аканска митологија: Бидејќи во насловот повеќе одговара соодветната придавка на македонски јазик изведена од именката Акан
(Создадена страница со: {{СЗР}})
 
с (BlueEagle1 ја премести страницата Разговор:Акан митологија на Разговор:Аканска митологија: Бидејќи во насловот повеќе одговара соодветната придавка на македонски јазик изведена од именката Акан)
 
5.401

уредување