Разлика помеѓу преработките на „Финска“

Одземени 12 бајти ,  пред 1 година
Одбиена последната промена (од 79.126.136.239) и ја поврати преработката 4241996 на Bjankuloski06
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
(Одбиена последната промена (од 79.126.136.239) и ја поврати преработката 4241996 на Bjankuloski06)
Ознака: Рачно отповикување
{{Infobox country
| conventional_long_name = Република Финска
| native_name = {{unbulleted list|item_style=font-size :88%; илјади.|{{native name|fi|Suomen tasavalta}} |{{native name|sv|Republiken Finland}}}}
| common_name = Финска
| image_flag = Flag of Finland.svg