Разлика помеѓу преработките на „Недела“

Додадени 354 бајти ,  пред 2 месеци
* „Неделно утро“ (''Sunday morning'') - песна на американската група „[[Марун 5]]“ од [[2002]] година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=S2Cti12XBw4 Maroon 5 - Sunday Morning - YouTube (пристапено на 29.11.2016)]</ref>
* „Проклета недела“ (''Prokleta nedjelja'') - песна на хрватската група „[[Парни валјак]]“ од [[1988]] година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=MpI9aT3jn2E YouTube, Parni Valjak - Prokleta Nedjelja (пристапено на 16.1.2016)]</ref>
* „Црна недела“ (''Black Sunday'') - албум на американската [[хип-хоп]] група „[[Сајпрес Хил]]“ (''Cypress Hill'') од 1993 година.<ref>[https://www.discogs.com/Cypress-Hill-Black-Sunday/release/213571 DISCOGS, Cypress Hill ‎– Black Sunday (пристапено на 9.7.2020)]</ref>
 
===Недела како тема во филмот===