Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Бугарија“

+
с (Бот Додава: be-x-old:Сьцяг Баўгарыі)
(+)
<gallery>
Image:Flag of Stiliana Paraskevova.jpg|Првото бугарско знаме на Ст. Парашкевова
Image:Flag of Bulgaria (1948-1967).svg|Знаме на Бугариjа (1948-1967)
Image:Flag of Bulgaria (1967-1971).svg|Знаме на Бугариjа (1967-1971)
Image:Flag of Bulgaria (1971-1990).svg|Знаме на Бугариjа (1971-1990)
Image:Bulgaria war flag.png|Воено знаме на Бугариjа
Image:Naval Ensign of Bulgaria.svg|Знаме на бугарската воена морнарица
5.612

уредувања