Разлика помеѓу преработките на „Градови во Италија“

Одземени 14 бајти ,  пред 6 месеци
с
нема опис на уредувањето
с (Правописна исправка, replaced: Калјари → Каљари (13) using AWB)
с
 
{| class="wikitable sortable"
!Град/[[Општини во Италија)|Општина]]!![[Покраини во Италија|Покраина]]!!Регион/[[Региони во Италија|Регион]]!![[Национален статистички институт на Италија|Население во 2001 г.]]
|-
|[[Абјатеграсо]]||[[Милано (покраина)|Милано]]||[[Ломбардија]]|| 27.740