Разлика помеѓу преработките на „Анџело Ди Ливио“

Додадени 2 бајти ,  пред 1 месец
с
{{Cronopar|3-6-2002|Сапоро|ITA|2|0|ECU||Светско првенство|2002|Прва фаза|13={{subon|64}}}}
{{Cronopar|18-6-2002|Теџон|ITA|1|2|KOR||Светско првенство|2002|Осминафинале|зг|13={{suboff|72}}}}
{{Cronofin|40|0|69||Играчи на италијанската фудбалска репрезентација#Вечна листасписок на играчи по бројот на настапи за италијанската репрезентација}}
 
==Статистика==