Разлика помеѓу преработките на „ЖС „Скопје Север““

с
Замена со соодветна предлошка, replaced: Никулец за железничка станица во Република Македонија → ЖС-Македонија-никулец using AWB
с (Замена со соодветна предлошка, replaced: Никулец за железничка станица во Република Македонија → ЖС-Македонија-никулец using AWB)
|position = right
}}
'''Железничката станица „Скопје Север“''' е [[железничка станица]] во [[Република Македонија]], со следниве [[географски координати]]: [[латитуда|СГШ]] 42<sup><small>o</small></sup> 01<nowiki>'</nowiki> 38<nowiki>''</nowiki>, [[лонгитуда|ИГД]] 21<sup><small>o</small></sup> 26<nowiki>'</nowiki> 22<nowiki>''</nowiki>.
 
== Возен ред ==
<references />
 
{{Никулец за железничка станица во Република ЖС-Македонија-никулец}}
 
[[Категорија:Железнички станици во Македонија|Скопје Север]]