Разлика помеѓу преработките на „Старо Село (Порече)“

с
→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: слика мапа → слика, Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија з using AWB
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место= using AWB)
с (→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: слика мапа → слика, Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија з using AWB)
{{другизначења|Старо Село (појаснување)}}
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
| име = Старо Село
| општина = [[Општина Македонски Брод]]