Разлика помеѓу преработките на „Дивље“

Додадени 17 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија за село во Република using AWB
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB)
с (→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија за село во Република using AWB)
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика=Pogled kon Divlje.JPG
| опис=Поглед кон Дивље
| име=Дивље
| регион=
| општина=[[Општина Петровец|Петровец]]
| население=28