Разлика помеѓу преработките на „Финска“

Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Стопанство: Јазична исправка на поднаслов, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB
с (→‎Надворешни врски: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на географијата → гео-никулец using AWB)
с (→‎Стопанство: Јазична исправка на поднаслов, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB)
*[[Оланд]]
 
== ЕкономијаСтопанство ==
''Табела 1: Годишни реални стапки на растеж на БДП во Финска (1990-2013)''<ref>[http://ec.europa.eu/eurostat Eurostat (пристапено на 20.9.2017)]</ref>
{| class="wikitable"