Разлика помеѓу преработките на „Програмска опрема“

Одземени 29 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎Поврзано: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на информатиката → информатика-никулец using AWB
с (Правописна исправка, replaced: прв пат → првпат using AWB)
с (→‎Поврзано: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на информатиката → информатика-никулец using AWB)
* [[Друштвена програмска опрема]] — за [[друштвено вмрежување]]
 
{{информатика-никулец}}
{{Никулец од областа на информатиката}}
 
{{Нормативна контрола}}