49 (број): Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —, {{Никулец за број}} → {{Број-никулец}} using AWB
с (→‎top: Непотребно, removed: {{Без извори|датум=октомври 2009}} using AWB)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —, {{Никулец за број}} → {{Број-никулец}} using AWB)
околина= [[48 (број)|48]] '''49''' [[50 (број)|50]] }}
 
'''49 (четириесет и девет)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[48 (број)|48]] а претходник на бројот [[50 (број)|50]].
 
{{Број-никулец}}
{{Никулец за број}}
 
[[Категорија:Броеви]]