Разлика помеѓу преработките на „2 (број)“

Одземени 4 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —, {{Никулец за број}} → {{Број-никулец}} using AWB
с (Bot: Migrating 127 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q200 (translate me))
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —, {{Никулец за број}} → {{Број-никулец}} using AWB)
околина=[[-1 (број)|-1]] [[0 (број)|0]] [[1 (број)|1]] '''2''' [[3 (број)|3]] [[4 (број)|4]] [[5 (број)|5]]}}
 
'''2 (два)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природни број што следи после бројот [[1 (број)|1]], а претходник е на бројот [[3 (број)|3]].
 
{{Број-никулец}}
{{Никулец за број}}
 
[[Категорија:Броеви]]