Разлика помеѓу преработките на „Тигрињски јазик“

Додадени 9 бајти ,  пред 7 месеци
 
== Надворешни врски ==
{{interwiki|code=ti}}
* [http://modersmal.skolutveckling.se/tigrinya/ Часови по тигриња за емигранти во Шведска]
* [http://www.memhr.org/tigrigna/index.shtml Семрежна страница за тигриња]
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:СемитскиСеверноетиопски семитски јазици]]
[[Категорија:Јазици во Етиопија]]
[[Категорија:Јазици во Еритреја]]