Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Пантелејмон“ - Горно Нерези“

с
→‎top: Отстранети белини од инфокутиски код using AWB
с (Јазична исправка, replaced: византискиот император → византискиот цар using AWB)
с (→‎top: Отстранети белини од инфокутиски код using AWB)
|име=Свети Пантелејмон
|слика=Church of St. Panteleimon (Nerezi).jpg
|големина на слика=250px
|опис=Поглед на црквата во рамки на манастирот
|епархија=Скопскa
|запалена=
|водство=
|мрежно место=
|архитектонски тип=
|архитектонски стил=
|површина=
}}