Разлика помеѓу преработките на „Неврокоп (општина)“

+административна област
с (Бот Додава: ro:Obştina Gotze Delchev)
(+административна област)
'''Општина Гоце Делчев ''' есе општина административнонаоѓа во југозападнa [[Бугариjа]], [[Благоевградска област]] и(историско-географскиот географски ворегион [[Пиринска Македонија]], [[Бугарија]]). Центар на општината е градот [[Гоце Делчев (град)|Гоце Делчев]]. Општината има 13 населени места со вкупно население од 36019 жители (21.07.05 г.).
 
 
5.612

уредувања