Разлика помеѓу преработките на „Старо Село (Порече)“

Додадени 222 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎Демографија: Јазична исправка и исправка на наводи, replaced: Население на Република Македонија според изјаснувањето за ет using AWB
с (→‎Наводи: Отстранување на непотребна предлошка using AWB)
с (→‎Демографија: Јазична исправка и исправка на наводи, replaced: Население на Република Македонија според изјаснувањето за ет using AWB)
Во пописните години 1953,1961 и 2002 година, бројот на населението е вклучено во вкупното население на селото [[Долни Манастирец]].
 
На табелата е прикажанприкажана бројотсостојбата на населениенаселението во сите пописни години:<ref>Население на Република Македонија според изјаснувањето за етничката припадност, по населени места, според пописите на население 1948, 1953, 1961, 1971, 1981, 1991, 1994 и 2002 година (согласно територијалната организација од 1996 година). *Државен завод за статистика [http://makstat.stat.gov.mk/PXWeb/pxweb/mk/MakStat/MakStat__Popisi__PopisNaNaselenie__PopisiNaseleniMesta/Popis_nm_1948_2002_NasPoEtnPrip_mk.px/?rxid=b7539b0f-f64f-46b7-b99d-a34d7ae55646 База на податоци МАКСтат]. Државен завод за статистика.</ref>
{| class="wikitable"
!Година