Википедија:Ве молиме не напаѓајте ги новодојденците: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Како да избегнете да бидете „арогантен“: Јазична исправка, replaced: шаблони → предлошки using AWB
с (Bot: Migrating interwiki links, now provided by Wikidata on d:q4657367)
с (→‎Како да избегнете да бидете „арогантен“: Јазична исправка, replaced: шаблони → предлошки using AWB)
# избегнувај користење блокови како почетничка мерка.
 
Стандардана порака за добредојде или за предупредување се соодветни. Користи ги соодветните шаблонипредлошки за добредојде или за предупредување. Биди одговорен Википедијанец, покажувај добра волја и дозволи на новодојденците да се искажат во целост.
 
== Што да направиш ако нападнеш или си нападнат ==